/Files/images/Мінна безпека.jpg

Мінна безпека. Що потрібно знати та виконувати

Оминайте снаряди, які не розірвались. Під час обстрілу деякі снаряди можуть не спрацювати одразу. Але вони готові вибухнути будь-якої миті. Не можна підбирати такі «трофеї».

Не беріть в руки знайдені предмети. Зокрема, дитячі іграшки та гаджети, які розкидані на землі - це можуть бути замасковані вибухові пристрої. Поясніть це дитині.

Заборонено:

• наближатися до вибухонебезпечного предмета;

• пересувати його або брати до рук;

• розбирати, кидати, бити по ньому;

• розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет;

• приносити вибухонебезпечний предмет додому.

Про усі подібні знахідки повідомляйте рятувальників (тел. 101) або національну поліцію (тел. 102)

/Files/images/141.JPG

Що робити дітям під час повітряної тривоги?

У школі

Чітко виконувати вказівки вчителів, швидко та без паніки пройти в укриття.

Після команди "Відбій повітряної тривоги" разом зі вчитепем вийти з укриття та повернутися до класу.

У громадському місці

Потрібно уважно слухати повідомлення адміністрації закладу, де ви перебуваєте дитина, і дотримуватись озвученої інструкції.

Під час евакуації НЕ користуватися ліфтом, а спускатись тільки сходами.

Прямувати до укриття чітко визначеним маршрутом.

На вулиці

Одразу прямувати до найближчого укриття (підземні переходи, метро тощо).

Якщо дитина не знає, куди йти – нехай спитає у дорослих.

Якщо поряд немає укриття, але видно лісосмуry, варто прямувати туди і сховатися (дерева забирають на себе розліт осколків).

Вдома

Закрити вікна, вимкнути всі прилади та світло.

Швидко одягнутися, взяти з собою тривожну валізу з необхідними речами.

Разом з дорослими прямувати до укриття та уважно стежити за повідомленням місцевої влади, правоохоронців.

Якщо поруч немає укриття, дотримуватися правила "двох стін".

Нагадаємо, поліціянти склали список того, що потрібно покласти дитині у наплічник під час війни.

Також раніше освітній омбудсмен розповідав, як зібрати евакуаційний рюкзак школяра.https://life.pravda.com.ua/society/2022/08/30/250235/

Навчаємося мінної безпеки всією родиною