Всеукраїнський проєкт "На крилах успіху"

У Зміївському ліцеї №1 імені двічі Героя Радянського Союзу З.К. Слюсаренка Зміївської районної ради Харківської області розширено освітні можливості для майбутніх першокласників. На підставі угоди з Інститутом педагогіки Національної академії педагогічних наук України навчально-виховний процес у окремих 1 -3 класах організовується за освітнім проектом«На крилах успіху», що реалізується в межах дослідно-експериментальної роботи Всеукраїнського рівня (наказ Міністерства освіти і науки України №834 від 15.07.2016). У практику діяльності класних колективів 1-А, 1-Б, 2-Б, 3-В класів упроваджуються інноваційні підходи до особистісного розвитку дитини. У основі роботи - стратегічний напрям дитиноцентризму, навколо якого вибудовується гуманна педагогіка, особистісна орієнтація навчання, діяльнісний підхід та компетентнісне навчання у організації освітнього процесу учнів початкової школи, що прогнозує значні освітні результати.

Навчання учнів здійснюється за експериментальним планом, в якому вперше в Україні зроблено крок до зменшення навчального навантаження на дитину. Так за рахунок інтеграції та зняття дублювання змісту освіти кількість навчальних предметів зменшено до шести: українська мова, іноземна мова, математика, всесвіт, арт-технології, фізична культура).

Вперше в Україні в початковій школі пропонується навчання за інтегрованими, дворівневими (базовий і розширений рівні) програмами (лист Міністерства освіти і науки України №1/11-847 від 02.02.2017), а також оригінальними сучасними навчальними посібниками і дидактичними матеріалами.

У межах проєкту на якісно новий рівень виводиться і організація виховного процесу в початковій школі. Він вирізняється діяльнісним спрямуванням, формуванням певних моделей поведінки і активної життєвої позиції дитини.

В експериментальних класах працює творча група досвідчених учителів: керівник групи Бєліченко Ірина Григорівна (3-В клас), педагоги Міненко Людмила Миколаївна (2-Б клас), Куртєва Марина Олександрівна (1-А клас), Ільченко Юлія Олександрівна (1-Б клас), учителі англійської мови Тимошенко Валентина Миколаївна, Данилюк Віта Олександрівна.

Даний проєкт дозволяє дітям успішно оволодівати основами логічного мислення, розвивати розумові здібності, формувати первинні уміння, доказово міркувати і пояснювати свої дії. На етапі впровадження творчою групою учителів ліцею доведено, що експериментальна програма основу для особистісного зростання на наступному рівні освіти.

Крила успіху, мета, завдання
/Files/images/ПДФ.jpg

Крила успіху, процес реалізації та досягнення

На крилах успіху